Categorías
A. F. Harrold Aina Torres Alrevés Amsterdam Biografías y Memorias Blackie Books Catedral Didier Lévy Edicions del periscopi Fred Benaglia Gabi Martínez Jean Echenoz Jordi Amor L'altra editorial Libros de ensayo Libros de Humor Libros de literatura catalana Libros de narrativa breve: cuentos y relatos cortos Libros de no ficción Libros de suspense (thriller) Libros de Terror Libros del zorro rojo Literatura infantil y juvenil Literatura negra y policíaca Marc Moreno Marc Pastor Màrius Moneo Marta Orriols Novelas Rayo verde editorial RBA Reseña Sembra llibres

Els 10 llibres que no esperaves regalar aquest Sant Jordi

Estem cansats de regalar sempre els mateixos llibres per Sant Jordi i, per aquesta raó, volem fer-te 10 recomanacions que no esperaves per regalar el dia del llibre i la rosa. Deu llibres punyents, tendres, divertits, actuals o intensos. Deu llibres per a deu lectors diferents. Estem segurs que més d’un serà el regal de […]

Categorías
A. F. Harrold Blackie Books Libros de literatura anglosajona: literatura inglesa y americana Literatura infantil y juvenil Reseña

Los imaginarios, de A. F. Harrold

A veces el márquetin funciona conmigo. «Una historia extraordinaria de amor, imaginación y amistad para fans de Roald Dahl y Neil Gaiman». «He tenido la suerte de descubrir de adulto el libro que me habría encantado leer de niño». ¿Qué queréis? Han dado en mi punto débil: Dahl y Gaiman son, en mi opinión, sinónimos […]